I måndags träffades VOVS-gänget för att prata lite om framtiden, hur vi kan jobba vidare m.m. Det var en mycket trevlig eftermiddag med många idéer, prat och skratt. Träffen var var denna gång hos Anne och Studiefrämjandet bjöd på smörgåstårta och Anne på rabarberpaj.
Vi träffade Ville och Nova med matte Malin tidigt på tisdagen för att gå på långpromenad innan det blev för varmt, vi gick 8,5 km i skogarna vid Oskarström. Bilderna är tagna vid Virse hatt.
Vi har hunnit träffa min dotter Sabina och dotterdotter Milia också i veckan. Charlie och Milia är så goa vänner och så söta tillsammans.
- Charlie vill ha igång lek med sin boll med Sabina och Milia… eller ville han bara visa att det ät dax att köpa en ny….
- Sötnosarna Charlie och Milia.
Anders (husse) har semester nu och Charlie följer med honom och hans golfkompisar Anna-Karin och Anders till golfbanan ibland. De har berättat att Charlie skött sig exemplariskt =)
Nedan några bilder från Haverdals golfbana:
Mycket badande har det blivit hela denna vecka med härligt sommarväder. På torsdagen var Linnea , min systerdotter hos oss hela dagen, jättekul! Bad och bus =)
Kommentera